wyroby domowe peklowanie na mokro

wyroby domowe peklowanie na mokro Nie staraj się przekonać drugą stronę, aby przychodził do swojego sposobu myślenia i nie być nadmiernie emocjonalne

Dźwięk „pewność”, kiedy podać swoją pozycję i mają zaufanie do wyraźnego żądania, co szukasz.

Przewidujemy, że druga strona będzie wyzwanie swoją pozycję / cennik

Zdecydować, że zostaniesz silna, jeśli druga strona zdecyduje się grać w gry energii, takich jak „dobry glina zły glina” lub agresji, aby zmusić ich pozycję

3. Negocjacje

Nigdy nie dać coś nie pytając o coś w zamian. Nie spiesz się i nie być zbyt szybkie, aby zmienić pozycję, gdy druga strona popycha.

Jeśli obniżyć cenę to zakres czego przewidujące tej opłaty powinna ulec zmianie w zależności np „Jeśli chcesz, aby zmniejszyć ogólne koszty, możemy wymienić element X z X (czyli tańszych komponentu)” lub „jak się możemy pozwolić tylko na jedną rundę poprawek, zamiast dwóch, co doprowadzi do zmniejszenia ogólnych kosztów przez X „etc.

Jeśli pytanie lub punkt pojawia się, że nie przewiduje się, nie czuję presji, aby podjąć decyzję w sprawie swojej odpowiedzi wtedy i tam, trochę czasu do namysłu, zanim odpowiesz.

Nie bądź sztywne, mają być w spółdzielni, jak to możliwe w całej negocjacji

Zadawaj pytania „Co jest dla Ciebie ważne o …?” „Co zrobić, jeśli daliśmy ci X i Y dał nam w zamian?” „To, co najbardziej cenne dla ciebie / firmie?”

Nie doceniać swoje stanowisko, zgadzając się podzielić różnicę

Skupić się na wartości, jaką przynoszą, nie cena (dowiedzieć się, jakie inne wartości niepożądane)

4. Zamknięcie

Koniec negocjacji, gdzie są najbardziej koncesje, pobyt logiczne i nie daj się zwieść taktyki „last minute”, aby rzucić negocjacje z kursu

Cel dla Win / pozycji wygranej, ale przynajmniej zapewnienie drugiej strony czuje zyskali coś cennego z negocjacji

Nie być zmuszony do poważnej transakcji.Lepiej odejść, niż zaakceptować coś, co nie zostało przemyślane prawidłowo

Czy zakłada punkty te były http://renmak.pl/szkolenia/ przydatne? Jakie inne wskazówki negocjacji byłoby zaoferować komuś, kto już okazały się pomocne?

Wpis zawdzięczamy